nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

KAI/k

dodane 03.09.2007 09:42

"Chór biskupów" zaśpiewa Benedyktowi XVI

Przypisywane św. Augustynowi łacińskie słowa "Qui cantat, bis orat", czyli - kto śpiewa, modli się podwójnie - wzięli sobie do serca biskupi Austrii.

Z okazji rozpoczynającej się 7 września wizyty Benedykta XVI nagrali oni płytę CD, na której śpiewają pieśni maryjne. Nagranie jest oryginalnym prezentem zarówno dla papieża, jak i dla pielgrzymów.

Biskupi austriaccy spotykają się kilka razy w roku na wspólnych obradach.

W odprawianych wówczas w niewielkim kręgu nabożeństwach biskupi chętnie śpiewają (często bez towarzyszenia organów); na koniec zaś wykonują zawsze jakąś pieśń maryjną, często śpiewaną na glosy.

Wieloletni dyrektor muzyczny wiedeńskiej katedry św. Szczepana Thomas Dolezal postanowił nagrać pieśni śpiewane przez biskupów wiosną tego roku w Marienkron i przygotować z tego niezwykły prezent dla papieża.

Na płycie, obok popularnych w Austrii pieśni maryjnych, jest "świąteczna Ewangelia z Mariazell", którą czyta rektor sanktuarium o. Karl Schauer OP.

Zamieszczono też na niej jedno z ostatnich kazań zmarłego przed trzema laty kard. Franza Königa nt. muzyki kościelnej.

Nagranie zamykają bicie dzwonów bazyliki w Mariazell (w tym również dzwonu "Benedykt"), dzwonu "Pummerin" z wiedeńskiej katedry św. Szczepana oraz muzyka organowa.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione