nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

KAI/k

dodane 27.08.2007 09:46

"Katyń" - album o filmie Andrzeja Wajdy

Fragmenty dialogów z filmu "Katyń", zdjęcia, wypowiedzi reżysera Andrzeja Wajdy i wywiady z ekipą filmową, a także dokumenty historyczne dotyczące zbrodni katyńskiej znalazły się w albumie, który znajdzie się w księgarniach 3 września, na dwa tygodnie przed premierą filmu "Katyń".

Film Andrzeja Wajdy wejdzie do kin 21 września. Uroczysta premiera pierwszego filmu o mordzie katyńskim odbędzie się 17 września w Teatrze Wielkim w Warszawie.

W albumie, obok zdjęć z wybranych scen, ułożonych jak w kliszy filmowej, są też archiwalne zdjęcia ze zbiorów Muzeum Katyńskiego w Warszawie, mapy historyczne, unikalne zdjęcia i dokumenty archiwalne pochodzące z prywatnego zbioru reżysera, Andrzeja Wajdy, a także zdjęcia przedmiotów wydobytych z grobów katyńskich.

Czytelnik znajdzie w książce wypowiedzi Andrzeja Wajdy na temat zbrodni katyńskiej. Od strzału w tył głowy zginął Jakub Wajda, ojciec reżysera.

Na końcu zamieszczone są wywiady z członkami ekipy filmowej, którzy zdradzają szczegóły tworzenia scenografii, charakteryzacji, przygotowywania kostiumów i pracy ze słynnym reżyserem.

O zbrodni katyńskiej, czytaj też we wrześniowym numerze "Małego Gościa"

« 1 »