nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

PAP/k

dodane 22.08.2007 10:18

Pożegnanie policyjnych labradorów

Władze Malezji z wielką pompą pożegnały dwie labradorki - Lucky i Flo, kończące półroczną służbę w policji malezyjskiej.

Specjalnie szkolone psy od połowy marca wywęszyły ponad półtora miliona pirackich płyt DVD i CD o wartości sześciu milionów USD.

Psy tak dały się we znaki przemytnikom pirackich płyt, że wyznaczyli oni nagrodę za likwidację labradorek. Suczki stały się najlepiej chronionymi policyjnymi agentami w kraju.

Lucky i Flo zostały pożegnane z honorami - wręczono im medale, które na szyjach czarnych labradorek zawiesił osobiście malezyjski wiceminister handlu S. Veerasingham.

Suczki są pierwszymi psami, szkolonymi do znajdywania płyt DVD i CD.

Malezyjskie władze już zwróciły się do ośrodka w Irlandii, odpowiedzialnego za tresurę labradorek, o wyszkolenie kolejnych psich celników., mających tworzyć pierwszy psi oddział do zwalczania piractwa. Władze mają nadzieję, że para takich agentów policji trafi do Malezji do przyszłego roku.

Wykrycie przez Lucky i Flo pirackich płyt o łącznej wartości ponad sześciu milionów dolarów spowodowało też aresztowanie 26 ludzi, odpowiedzialnych zarówno za produkcję, dystrybucję jak i przemyt.

« 1 »