nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

Radio Watykańskie/k

dodane 20.08.2007 09:25

Papież o walce dobra ze złem

Twardym słowom Jezusa o podziale niesionym na świat wraz z Ewangelią poświęcił Benedykt XVI rozważanie poprzedzające Anioł Pański. Choć sam Chrystus jest naszym pokojem, to Jego zwycięstwo odbywa się przez starcie przeciwieństw, symbolizowane przez slowa „podzial” czy „miecz” – stwierdził Papież przemawiając do wiernych w Castelgandolfo.

„(...) pokój Chrystusa jest owocem ciągłej walki ze złem. Zwarcie, w które Jezus zamierza wejść nie jest skierowane przeciwko ludziom, czy ludzkim władzom, ale przeciwko nieprzyjacielowi Boga i czlowieka, Szatanowi. Kto chce oprzeć sie temu nieprzyjacielowi pozostając wiernym Bogu i dobru, w nieunikniony sposób musi spotkać się z niezrozumieniem, a niekiedy wręcz z otwartym prześladowaniem. Stąd ci, którzy zamierzają iść za Jezusem i bezkompromisowo opowiedzieć się po stronie prawdy, muszą wiedzieć, że napotkają przeciwności i staną się, wbrew sobie, znakiem podziału między ludźmi, czasem wręcz w obrębie wlasnych rodzin”.

Benedykt XVI przypomniał też, że bycie „narzędziem pokoju” nie oznacza opowiadania sie za czymś nietrwałym i pozornym, ale stanowi wymóg mężnego i wytrwałego zwyciężania zła dobrem.

« 1 »