nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

KAI/k

dodane 20.08.2007 08:25

Była żołnierzem, została zakonnicą

Nigdy nie byłam tak pewna, że postępuję słusznie jak teraz, choć wiem, że będzie to dużo kosztowało - mówi Matilde de Luis, od kilku miesięcy siostra Matylda od Jezusa Chrystusa w klasztorze klarysek w Salamance. 27-letnia Hiszpanka wcześniej była zawodowym żołnierzem.

"Zamieniłam karabin na różaniec" - mówi Matilde de Luis, która w 1999 r. wstąpiła do wojska i była pierwszą kobietą w swojej kompanii. W 2002 r. Wysłano ją do Kosowa. "Powiedziano nam, że mamy odbudować w tym regionie pokój, jednak ryzyko było wielkie i w każdej chwili mogliśmy zginąć" - opowiada zakonnica.

W Kosowie jej zadaniem było odbudowywanie mostów zniszczonych podczas wojny. Pośród ruin i panującej nienawiści między zwaśnionymi stronami Matilde odkryła, że Bóg mieszkał także w tym zdewastowanym regionie. "W Kosowie zrozumiałam, że świat musi się zmienić i zdałam sobie sprawę, że aby to osiągnąć, to ja muszę się zmienić" - wyznaje klaryska.

W październiku 2006 r. Matilde de Luis wstąpiła do klasztoru klarysek w Salamance. "Czuję się dobrze, ponieważ wiem, czego chcę. Jestem przekonana, że Bóg chce tego dla mnie" - powiedziała s. Matylda od Jezusa Chrystusa.

« 1 »