nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

Radio Watykanskie/k

dodane 16.08.2007 15:25

Wirtualna Mapa Pielgrzymek - 410 tys. odsłon

Na Jasną Górę dotarły już prawie wszystkie pielgrzymki widoczne na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek. Akcja Plusa i „Opoki” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem internautów, którzy na bieżąco śledzili trasy ich wędrówki. Teraz sami pielgrzymi będą mogli oglądać swoje zdjęcia wysłane MMS-em z pątniczego szlaku.

Wirtualna Mapa Pielgrzymek jest wspólnym projektem operatora sieci komórkowej Plus oraz największego katolickiego portalu internetowego www.opoka.org.pl. Witryna zanotowała już prawie 410 tys. odsłon.

Na mapie można było na bieżąco śledzić ich trasę i określić, w jakiej miejscowości znajdują się w danej chwili. Było to możliwe dzięki temu, że Plus przekazał pielgrzymkom telefony komórkowe, których pozycja była lokalizowana na bieżąco i pojawiała się na mapie. Z tych samych telefonów komórkowych pielgrzymi mogli robić i wysyłać zdjęcia, które tworzą teraz ogromną Pielgrzymkową Galerię MMS-ów.

W tym roku w pilotażowej edycji projektu wzięły udział 22 pielgrzymki, jednak organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku chęć uczestnictwa zgłosiło już prawie 40 pielgrzymek.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione