nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

PAP/k

dodane 13.08.2007 13:37

Próbują złapać krokodyla

Coraz większą determinację przejawiają pracownicy ukraińskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, którzy od ponad dwóch miesięcy bezskutecznie próbują złapać małego krokodyla, który uciekł cyrkowemu opiekunowi do Morza Azowskiego w Mariupolu.

Dopiero wówczas, gdy go złapią, będą mogli pójść na urlop i mają nadzieję, że stanie się to szybko, bowiem ostatnie doniesienia o tym, że zbiegłego krokodylka widziano w akwenie miejscowej stoczni remontowej okazały się prawdziwe.

Krokodyl o imieniu Godzik - zdrobnienie od Godzilii, potwora znanego kinomanom na całym świecie - uciekł cyrkowemu treserowi z plaży, gdzie miał uczestniczyć w akcji reklamowej. Było to 31 maja. Od tamtego czasu prowadzący akcję poszukiwawczą wielokrotnie reagowali na wezwania ludzi, którzy mówili, że widzieli krokodyla. Sygnały okazywały się jednak nieprawdziwe.

Sądzono, że i tym razem tak będzie. Ale okazało się, że krokodylek o długości metra rzeczywiście znajduje się w akwenie na terenie stoczni remontowej.

Niestety nie dopuszcza do siebie ludzi bliżej niż na 10 m. Nie zwraca też uwagi na rozrzucone kawałki mięsa. Po nieudanych próbach znalezienia w mieście białych myszy - ulubionego przysmaku gada - ratownicy liczą, że uda się im go zwabić białymi świnkami morskimi.

Jest plan umieszczenia tych gryzoni na pokładzie barki, pod którą zostaną rozciągnięte sieci, w które krokodyl ma wpaść.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione