nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

Radio Watykanskie/k

dodane 13.08.2007 11:04

Młodzież śladami św. Pawła

„Zwyciężać w Chrystusie” – te słowa św. Pawła towarzyszą wileńskiej młodzieży pielgrzymującej na rowerach do Grecji szlakiem Apostoła Narodów. Pątnicy wyruszyli w czwartek (9 sierpnia) spod Ostrej Bramy.

Pielgrzymka zakończy się w Bazylice św. Pawła w Rzymie. Młodzież modlić się będzie także przy grobie Jana Pawła II, ponieważ pielgrzymi trud ofiaruje w intencji rychłej kanonizacji Papieża Polaka.

Pielgrzymka zorganizowana została u progu Roku św. Pawła. „Chcemy w miejscach pielgrzymowania Apostoła Narodów modlić się o rychłą kanonizację Jana Pawła II” - mówi przewodnik pielgrzymki, ks. Dariusz Stańczyk.

Inni uczestnicy pielgrzymki podkreślają, że harcerze bardzo kochają polskiego Papieża, dlatego ku jego czci zorganizowali tę pielgrzymkę. Szczególnym przeżyciem był dla nich krakowsko-wadowicki etap wyprawy.

W czasie pielgrzymki młodzież rozważać będzie listy św. Pawła w miejscach, w których zostały one napisane przez Apostoła Narodów: od Filippi przez Saloniki, po Ateny i Korynt. Jest to już XIV wileńska pielgrzymka rowerowa organizowana przez studentów i harcerzy Wileńskiego Hufca Maryi im. Pani Ostrobramskiej. Wcześniej dotarli oni m.in. do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela i do grobu św. Jana w Efezie.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione