nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

RV/g

dodane 31.07.2007 10:47

Kościół w Wielkiej Brytanii pomaga powodzianom

Kościół katolicki w Wielkiej Brytanii pomaga poszkodowanym w wyniku powodzi, jakie dotykają ten kraj. Biskupi diecezji Birmingham i Clifton, na terenie których woda dokonała największych zniszczeń, zapewniają o swojej modlitwie i konkretnej pomocy, którą koordynują kapłani przebywający na terenie poszczególnych parafii.

Abp Vincent Nichols, metropolita Birmingham, podkreślił, że jest w kontakcie z każdą parafią na terenie swojej diecezji, która została poszkodowana w wyniku powodzi.

Bp Declan Lang z Clifton poinformował, że zaoferował wszystkim parafiom na terenach, które zostały dotknięte powodzią, nie tylko swoją modlitwę, ale i konkretną pomoc.

Wiele katolickich kościołów służyło w ostatnich dniach za schronienie dla poszkodowanych. Kapłani dostarczają powodzianom środki pierwszej potrzeby, w tym wodę pitną. Na bardziej konkretną pomoc przyjdzie czas, gdy ustępująca woda odsłoni ogrom zniszczeń. Tym bardziej, że kataklizmem dotkniętych zostało aż siedem hrabstw środkowej i południowej Anglii.

Trwająca w Wielkiej Brytanii powódź jest prawdopodobnie największą od 260 lat. Poszkodowanych zostało około miliona osób.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione