nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/g

dodane 30.07.2007 14:18

Rusza "Przystanek Jezus"

Ponad 400 osób zgłosiło swój udział w rozpoczynającym się 30 lipca "Przystanku Jezus" w Kostrzynie nad Odrą, który od 1999 r. odbywa się równocześnie z festiwalem rockowym "Przystanek Woodstock". Spotkania ewangelizacyjne rozpoczną się oficjalnie wieczorną Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Rokitniańskiej.

Miasteczko "Przystanku Jezus" obozować będzie przy kościele pw. Matki Bożej Rokitniańskiej. Młodzież rozbijała namioty, rozstawiała scenki teatralne, przygotowywała zaplecze kuchenne. Ks. Patro zapowiedział, że młodzież będzie dojeżdżać na pole namiotowe przez trzy dni.

Od dziś z "Przystanku Jezus" nadawać będzie swoje audycje Diecezjalne Radio Młodzieżowe. Na bieżąco przekazywane będą informacje z przebiegu uroczystości, koncertów i spotkań.

Każdy dzień przebiegać będzie pod innym hasłem. W poniedziałek rozważany będzie temat: "Zobacz, kim jesteś w oczach Boga" odwołując się do Księgi Genesis. We wtorek - kontemplacja pod hasłem: "Zobaczyć grzech jako odwrócenie od Boga". Kolejny dzień to " Spojrzeć oczami Jezusa, który pozwala widzieć miłość Boga i uzdalnia do patrzenia na siebie, drugiego człowieka i cały otaczający świat".

Inicjatorem "Przystanku Jezus" - jako formy ewangelizacji był ówczesny biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (obecnie biskup koszalińsko-kołobrzeski) Edward Dajczak. Co roku spotykał się on z młodzieżą najpierw w Żarach, a następnie w Kostrzynie, aby wspierać duchowo tych wszystkich, którzy tego potrzebowali.

W tym roku po raz pierwszy na festiwalu rockowym, który rozpocznie się 3 i potrwa do 5 sierpnia spotkają się wyznawcy trzech religii: katolickiej, judaizmu i islamu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione