nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

KAI/g

dodane 26.07.2007 10:02

Franciszkańskie Spotkania Młodych

XX Franciszkańskie Spotkania Młodych trwać będą w Kalwarii Pacławskiej w dniach 26-31 lipca.
Podczas spotkania młodzieży organizowanego przez franciszkanów odbędzie się kilka koncertów rockowej muzyki chrześcijańskiej.

W Kalwarii Pacławskiej zagrają m.in. Arka Noego, 2 TM 2,3, chrześcijańska grupa folkowa 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach z Krakowa i krakowski zespół franciszkanów "Fioretti".

W tym roku franciszkanie wspólnie z młodzieżą świętować będą pod hasłem "Z Franciszkiem i Klarą idziemy na całość".
Jak informują organizatorzy, "tematem tegorocznego spotkania będzie próba refleksji nad chrześcijańskim powołaniem do świętości, realizowanym jedynie poprzez radykalne opowiedzenie się po stronie Jezusa".

Do Kalwarii Pacławskiej przybyło też kilkunastu młodych ludzi z franciszkańskiego Ośrodka Leczenia Uzależnień z Chęcin koło Kielc, wraz ze swoimi terapeutami i dyrektorem ośrodka o. Piotrem Stanisławczykiem.
Ponadto podczas FSM działać będzie specjalistyczna poradnia, złożona z psychologów i duchownych.

Z młodzieżą w tych dniach spotkają się także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce o. Kazimierz Malinowski i bp częstochowski Antoni Długosz.

Rozpoczęcie Franciszkańskich Dni Młodych nastąpi w czwartek 26 lipca o godz. 15 w sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Impreza potrwa do wtorku 31 lipca.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione