nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

PAP/k

dodane 13.07.2007 09:42

Złote medale dla Polaków w sportach... komputerowych

Polacy zdobyli dwa złote medale na zakończonych w niedzielę w Paryżu mistrzostwach świata w grach komputerowych Electronic Sports World Cup 2007 (ESWC).

"Jesteśmy światową potęgą w sportach elektronicznych! To był bez wątpienia najpiękniejszy dzień dla setek tysięcy polskich miłośników gier komputerowych!" - cieszy się Rafał Błachowski, reprezentujący organizatora polskich eliminacji do tych mistrzostw - Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W paryskich zawodach, które trwały od 5 do 8 lipca, wzięli udział reprezentanci ponad 50 krajów, m.in.: Danii, Chin, Szwecji, Rosji, Hiszpanii i Brazylii.

Laureaci otrzymywali nie tylko medale, ale i nagrody pieniężne. Polacy wygrali łącznie 50 tysięcy dolarów. Zwyciężyli w dwóch najbardziej prestiżowych dyscyplinach na tych mistrzostwach - grach Counter-Strike i Quake.

W dyscyplinie Quake złoty medal zdobył 16-letni Polak Maciej Krzykowski z Ostródy, występujący w konkursie jako "Av3k". Został najmłodszym w historii mistrzem świata w tej kategorii.

W Counter-Strike'u złoty medal przypadł polskiemu zespołowi o nazwie "PGSPokerstrategy.cc". W jego skład wchodzili: Jakub "kuben" Gurczyński (18 lat, Toruń), Filip "Neo" Kubski (20 lat, Poznań), Łukasz "LUq" Wnęk (23 lata, Warszawa), Wiktor "TaZ" Wojtas (21 lat, Warszawa) i Mariusz "LorD" Cybulski (20 lat, Warszawa).

"Polacy bardzo poważnie potraktowali mistrzostwa świata. Zespół PGS wyjechał na tygodniowe zgrupowanie do Szwecji, a Maciej Krzykowski ćwiczył formę w Holandii" - podkreśla Błachowski.

Mistrzostwa Electronic Sports World Cup odbywają się od 2003 roku.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione