nasze media MGN 07/2024

PAP/k

dodane 22.06.2007 09:22

Komiksowe 750 lat Jarocina

Władze Jarocina dla uczczenia 750- lecia miasta umieszczają na przystankach autobusowych wielkoformatowe scen z komiksu o historii Jarocina.

Przedstawiają one m.in. legendarnego rycerza i władcę Jarocina - Jarotę, wizytę marszałka Józefa Piłsudskiego na miejscowym dworcu, zamieszki podczas koncertu Dezertera na festiwalu rockowym w 1984 r.

Poza postaciami, które zapisały się w historii Polski i Jarocina, w komiksie zaprezentowano także osoby powszechnie znane i lubiane w tym miasteczku.

Niektóre z nich już nie żyją, jak np. ksiądz proboszcz Leon Lemański, u którego na plebani, goście słynnych jarocińskich rockowisk zawsze mogli rozbić namioty i liczyć na posiłek.

Ostatnie sceny komiksu ukazują miejscowy rynek na przełomie czerwca i lipca tego roku: na słupach wiszą już plakaty rozpoczynającego się 20 lipca "Jarocin Festiwalu", stoi też wóz transmisyjny radiowej Trójki.

Komiks w oryginale liczy 56 stron.

Jego twórcami są miłośnik kultury irlandzkiej i autor recenzji filmowych oraz teatralnych David J. Prescott oraz rysownik Jacek Kowalski.

Książka nosi tytuł "Lustro czasu. Historia Jarocina w komiksie". Ukaże się jeszcze w tym tygodniu.

« 1 »