nasze media MGN 07/2024

PAP/K

dodane 20.06.2007 10:18

Marsz "dla siebie i dla innych" w Krakowie

W sobotę w Krakowie odbędzie się spotkanie chodziarzy, pod hasłem „Na Rynek marsz z TNT!”.

Uczestniczący w imprezie lekkoatleci zwrócą uwagę na problem głodu na świecie – ma temu służyć masowy marsz pod hasłem „Dla siebie i dla innych”.

– Udział w marszu może wziąć każdy. Nie przyjmujemy wcześniej żadnych zgłoszeń, po prostu wystarczy przyjść na krakowski Rynek w sobotę i o godzinie 16.15 wystartować – zachęca czterokrotny medalista olimpijski Robert Korzeniowski, który patronuje imprezie – Do pokonania będzie jedna pętla – 1400 m w towarzystwie znanych sportowców, aktorów, dziennikarzy, polityków.

Jak podkreślił Korzeniowski, marsz „Dla siebie i dla innych” ma na celu pogłębienie świadomości na temat głodu na świecie, szerzenie informacji związanych z możliwościami niesienia pomocy oraz pozyskanie funduszy na wsparcie działań World Food Programme – agendy ONZ powołanej do walki z głodem.

Problem głodu dotyka obecnie aż 852 miliony ludzi. W wyniku skrajnego niedożywienia lub chorób z nim związanych co 5 sekund umiera dziecko.

– W trakcie kariery sportowej dużo podróżowałem po świecie: widziałem bogactwo, ale również przerażającą biedę. Trzeba robić wszystko, by zwrócić uwagę ludzi, którzy nie mają szansy dotrzeć do tych miejsc, do których docierałem. Podczas pobytu w jednej ze szkół w Mali spotkałem się z dziećmi żyjącymi w niewyobrażalnych dla nas warunkach. – mówi polski chodziarz

Początek marszu w sobotę o godz. 16.00 na krakowskim Rynku

« 1 »