nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 15.06.2007 09:41

Internetowy cud

Mieszkająca w Stanach Zjednoczonych Brazylijka poinformowała o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem pierwszego brazylijskiego świętego, Frei Galvao.

41-letnia Ana Maria Dykes ze stanu Tennessee wróciła do zdrowia po "zapaleniu" internetowych świec dla św. Frei Galvao.

Opis tego wydarzenia znajduje się na stronie internetowej www.saofreigalvao.com. W zamieszczonym tam liście, skierowanym do Muzeum Frei Galvao w Guaratienguetá, Ana Maria Dykes pisze, że została cudownie uzdrowiona z guzu.

"Znalazłam stronę poświęconą świętemu. Każdego dnia zapalałam tam świece i z ogromną wiarą modliłam się przez wstawiennictwo św. Frei Galvao. Po paru dniach, kiedy udałam się na kolejne badania, okazało się, że jestem zdrowa" - opisuje uzdrowiona Brazylijka.

Jej list został wystawiony w Muzeum Frei Galvao w Guaratienguetá.

Odpowiedzialna za tę placówkę Thereza Maia wyjaśniła, że to "nie internetowa świeca, lecz wiara w możliwość uzdrowienia za pośrednictwem Frei Galvao czyni cuda".

Od chwili utworzenia strony internetowej poświęconej Frei Galvao, napłynęło już ponad 22 tys. listów elektronicznych opowiadających o łaskach otrzymanych za pośrednictwem świętego, którego Benedykt XVI kanonizował podczas pielgrzymki do Brazylii w maju br.

« 1 »