nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

KAI/k

dodane 05.06.2007 11:08

MSZ wesprze misjonarzy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wesprze finansowo projekty pomocy humanitarnej kierowane przez polskich misjonarzy w Afryce, Azji i Europie Wschodniej.

Środki przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pochodzić będą z budżetu państwa.

Według MSZ, misjonarze doskonale znają problemy krajów w których pracują.

- Najwięcej pomocy tradycyjnie przeznaczona jest dla krajów afrykańskich, ale coraz bardziej wspierani są także misjonarze w Rosji, Kazachstanie i na Białorusi - wyjaśnia ks. Marcin Iżycki, dyrektor Dzieła Pomocy "Ad Gentes" działającego z ramienia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Projekty zgłaszane przez polskich misjonarzy do MSZ dotyczą głównie pomocy medycznej, edukacyjnej i charytatywnej. Środki na działalność ewangelizacyjną zbierane są za pośrednictwem Dzieła Pomocy w polskich kościołach. W ubiegłym roku pomoc MSZ dla polskich misjonarzy wyniosła ok. 2 mln złotych.

Według danych Dzieła Pomocy "Ad Gentes", w 94 krajach pracuje ponad 2 tys. polskich misjonarzy, z których trzy czwarte to zakonnicy i siostry zakonne. Budują szkoły, domy mieszkalne, szpitale i kościoły, opiekują się chorymi, tworzą programy żywieniowe i zapobiegające bezrobociu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione