nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/g

dodane 31.05.2007 23:29

Przedszkole powodziowe w Amazonii

Każdego roku w maju, podczas pory deszczowej, ks. Stanisław Krajewski, pallotyński misjonarz, otwiera na trzy miesiące w parafii Matki Bożej Chwalebnej w Manaus w Brazylii "przedszkole powodziowe". Jest ono otwarte każdego dnia w godzinach popołudniowych.

W porze deszczowej, kiedy opady stają się intensywne, wiele rejonów Amazonii jest zalanych wodą. Najbardziej cierpią na tym dzieci, które nie mają miejsca do zabawy. "Jest to czas nie tylko zabaw, ale i okazja do katechizacji" - powiedział polski misjonarz.

Każdego dnia ok. 100 dzieci w wieku od 2 do 15 lat przychodzi do przedszkola. Opiekę nad nimi sprawują ochotnicy z parafii. Starsze dzieci opiekują się maluchami. "Chętnie przychodzą do przedszkola gdyż w większości przypadków mają w nim o wiele lepiej niż w domu" - zaznacza ks. Krajewski.

Oprócz opieki i zabawy dzieci mają zapewnione także pożywienie. Środki na utrzymanie przedszkola pochodzą z dobrowolnych ofiar parafian. Szczególną atrakcją "powodziowego przedszkola" są wycieczki do ZOO, ogrodu botanicznego oraz siedziby straży pożarnej. Dla wielu dzieci jest to pierwsze wyjście poza dzielnicę, w której mieszkają.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione