nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

RV/g

dodane 31.05.2007 07:43

www.popejohnpaulii.org.uk

Specjalną stronę internetową poświęconą 25. rocznicy wizyty Jana Pawła II uruchomiła Konferencja Episkopatu Anglii i Walii. Papież-Polak tylko raz pielgrzymował do Wielkiej Brytanii (28 maja - 2 czerwca 1982 r.) Tematem było siedem sakramentów świętych.

Portal zamieszcza nie tylko dokładny program papieskiej wizyty, fragmenty jego przemówień, ale również zdjęcia oraz wspomnienia - także w formacie dźwiękowym - najwybitniejszych postaci Kościoła katolickiego w Wielkiej Brytanii.

Na stronie znajdziemy m.in. takie wspomnienie kard. Cormaca Murphy’iego-O’Connor’a, dziś przewodniczącego Konferencji Episkopatu Anglii i Walii. „Sądzę, że katolicy w tym kraju poczuli dumę, nie dlatego, że są katolikami, choć to akurat prawda, ale z powodu bycia częścią wspólnoty nie lękającej się podnieść wysoko głowę wraz ze swymi kapłanami, biskupami i Papieżem, wspólnoty, gromadzącej wiernych różnego pochodzenia na wspólnej liturgii”.

Portal otwarty jest również na ówczesnych uczestników spotkań z Janem Pawłem II. Mogą oni przesłać swoje wspomnienia, refleksje a także zdjęcia.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione