nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

TVP/g

dodane 31.05.2007 07:30

Polski ciężarowiec na dopingu

Tomasz Leks (Ekopak Jatne OKS Otwock) został zawieszony przez Międzynarodową Federację Podnoszenia Ciężarów (IWF), gdyż badania wykazały stosowanie przez niego środka dopingowego.

W prawach zawodniczych Leks został też zawieszony przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów (PZPC), a także wykreślony z listy członków klubu Ekopak Jatne przez jego właściciela.

Tomasz Leks był badany podczas marcowych mistrzostw Unii Europejskiej w La Coruni (Hiszpania), gdzie zajął pierwsze miejsce w wadze 85 kg. Badania, przeprowadzone przez Komisję Antydopingową IWF stwierdziły w organizmie Leksa zakazany środek o nazwie benzoilecgonina.

Jest to pierwszy w tym roku przypadek stwierdzenia przez międzynarodową komisję stosowanie dopingu u polskiego ciężarowca.

W związku z tym przypadkiem, prezes PZPC wstrzymał wszelkie wyjazdy i starty poza granicami kraju zawodniczek i zawodników bez zgody władz związku. Dotyczy to także występów polskich zawodników w zagranicznych ligach. Straciły też moc wszystkie dotychczas wydane zgody (przed 25 maja).

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione