nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

wp.pl/g

dodane 27.05.2007 14:35

Matematyczny piknik w Warszawie

Przejażdżka na poduszkowcu, obserwacja słońca przez teleskop, zanurzanie przedmiotów w ciekłym azocie, koncerty, spotkania z naukowcami i doświadczenia - tak wyglądał 11 Piknik Naukowy Polskiego Radia BIS.

W tej edycji odbył się w sobote 26 maja pod hasłem "Matematyka i my". W Warszawie na Rynku Nowego Miasta i Podzamczu w ponad 200 namiotach prezentowało się prawie 190 instytucji naukowych z 20 krajów świata. Gościem specjalnym Pikniku w tym roku jest Unia Europejska. Prezentowały się uniwersytety, katedry, naukowcy ze swoimi wynalazkami i ci, którzy tłumaczyli dlaczego coś spada, a coś unosi się.

Jedenaście lat temu na pomysł pikniku naukowego wpadł prof. Łukasz Turski. Nauka zawsze powinna być wśród ludzi - podkreśla prof. Turski i dodaje, że sukces imprezy zagwarantowało Polskie Radio Bis, które Piknik Naukowy organizuje.

Zdaniem prof. Łukasza Turskiego przez 11 lat pasją poznawania nauki udało się zaszczepić wiele milionów młodych umysłów. Piknik naukowy od początku był imprezą, która łączyła naukę i rozrywkę. Najważniejsze było to, żeby zadawać jak najwięcej pytań i poznawać to co robią naukowcy w zaciszu swoich laboratoriów.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione