nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

KAI/g

dodane 27.05.2007 13:23

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar

W Piekarach Śląskich odbywała sie 60. pielgrzymka mężczyzn do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Ok. 100 tys. pątników przybywało samochodami, autokarami, na rowerach i pieszo.

Do Piekar Śląskich przybyli kardynałowie S. Dziwisz i F. Macharski z Krakowa. Obecni byli też biskupi z Sosnowca, Gliwic, Tarnowa, Legnicy, Opola, Katowic oraz nowomianowany biskup płocki Piotr Libera. Homilię wygłosił biskup Edward Dajczak z Gorzowa Wielkopolskiego.

Wśród pielgrzymów byli również politycy: premier Jarosław Kaczyński, były marszałek sejmu, Marek Jurek, minister tranportu Jerzy Polaczek oraz przedstawiciele samorządów lokalnych i władz wojewódzkich.

„Przybywam do Piekar od lat mojej młodości, czyli już ponad 30 lat – mówi Paweł Pawełek, emeryt z Żor. – Chcę się modlić o zdrowie dla siebie i dla rodziny, proszę Boga, by nam błogosławił. Warto pielgrzymować do Piekar, aby uzmysłowić sobie sens własnego życia, przeanalizować, jak trzeba się zmienić, co poprawić”.

Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich odbywała się pod hasłem„Przypatrzmy się powołaniu naszemu”. Z piekarskiej Kalwarii został odczytany telegram papieża Benedykta XVI skierowany do pielgrzymów.

Ojciec Święty napisał między innymi: „Upraszam błogosławieństwo i opiekę u Patronli Ludu Śląska dla górników, robotników, rzemieślników, ludzi różnych zawodów, pracodawców i rządzących. Niech Matka Sprawiedliwości i Miłości Społecznej wspomaga wszystkich, aby pełnili powierzone im zadania uczciwie, rzetelnie, odpowiedzialnie, przestrzegając wskazań Ewangelii oraz wsłuchując się w głośne wołanie o sprawiedliwość, które wydobywa się z tak wielu ludzkich serc. Swoją modlitwą ogarnia w szczególny sposób bezrobotnych, poszkodowanych w wypadkach w pracy, rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej”.


« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione