nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

KAI/k

dodane 21.05.2007 08:18

Wystawa zdjęć ks. Karola Wojtyły

Wystawę zdjęć z lat 1952-1954 przedstawiającą młodego księdza Karola Wojtyłę można zobaczyć do 30 czerwca na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zdjęcia przedstawiają młodego ks. Wojtyłę w otoczeniu przyjaciół, z którymi spędzał czas podczas wędrówek górskich i rowerowych po przełęczach Tatr i Bieszczad, spływów kajakowych po Brdzie.

Fotografie upiększono komentarzami ich bohaterów i autorów oraz oryginalny ekwipunek turystyczny sprzed pięćdziesięciu lat.

Wystawa po raz pierwszy została zaprezentowana w listopadzie i grudniu ub. roku w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. W tym roku widzieli ją już także mieszkańcy Legnicy i Bielska-Białej. Do końca czerwca była prezentowana także w miejscowości Leno blisko Mediolanu.

Organizatorami wystawy są Centrum Myśli Jana Pawła II, Zamek Królewski w Warszawie i wydawnictwo Anima Media z Bielska-Białej. Patronat honorowy nad wystawą sprawuje metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione