nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/k

dodane 21.05.2007 08:15

Spotkania z misjonarzami z Brazylii

Włoscy misjonarze pracujący w brazylijskich dzielnicach biedy w Sao Paulo, ojcowie Enrique i Antonello, dniach 19-23 maja odbywają cykl spotkań z warszawską młodzieżą, seminarzystami i księżmi.

To już drugie spotkanie z włoskimi misjonarzami. Do pierwszego, zorganizowanego w kościele oo. dominikanów na warszawskim Służewiu doszło w zeszłym roku. Po spotkaniach z ojcami Enrique i Antonello wiele osób poinformowało o cudownych uzdrowieniach w czasie modlitwy prowadzonej przez misjonarzy w kościele.

W poniedziałek, 21 maja o godz. 16.00 w kościele oo. kamedułów na Bielanach podczas spotkania ze studentami i członkami duszpasterstwa akademickiego ojcowie Enrique i Antonello opowiedzą o swojej posłudze w brazylijskich dzielnicach biedy w Sao Paulo.

We wtorek 22 maja o godz. 15 na spotkaniu z seminarzystami i księżmi misjonarze wygłoszą wykład "Posługa kapłana w Sao Paulo". Tego samego dnia wieczorem oraz w środę 23 maja po raz kolejny odprawią Mszę św. w kościele dominikanów na Służewcu.

Ojcowie Enrique Porcu i Antonello Cadeddo w 2000 roku założyli w Brazylii wspólnotę Przymierze Miłosierdzia, której charyzmatem jest praca z najuboższymi. Wspólnota pracuje z ludźmi ulicy i prowadzi dla nich 20 domów opieki. W maju 2006 roku w Warszawie w parafii św. Dominika misjonarze prowadzili cykl rekolekcji "Żyć w duchu", podczas których dzielili się swoim codziennym doświadczeniem biedy i cierpienia ludzi, wśród których żyją, a także cudownych nawróceń i uzdrowień.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione