nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

RV/g

dodane 15.05.2007 12:31

Biblioteka Watykańska zamknięta

Apostolska Biblioteka Watykańska zostanie zamknięta na trzy lata dla publiczności z powodu koniecznej renowacji szesnastowiecznych budynków.
W czasie trwania prac można będzie korzystać z niektórych zasobów biblioteki, jak na przykład sfotografowanych manuskryptów.

Krok ten wymusił stan niektórych budynków, które wymagają remontów a także dokonywany obecnie przegląd funkcjonowania poszczególnych pomieszczeń służących zarówno przyjmowaniu osób korzystających z biblioteki czy też w niej zatrudnionych.
Kierownictwu Biblioteki zależy również by manuskrypty i cenne księgi przechowywane były przy wykorzystaniu najnowszych technologii. "Po pierwsze trzeba wzmocnić podłogi w jednym z budynków. Nie jest on duży, ale ma dla biblioteki znaczenie strategiczne. Znajduje się w nim sala manuskryptów a także dwa laboratoria: rekonstrukcji manuskryptów i cennych ksiąg oraz laboratorium fotograficzne a od kilku lat także cyfrowe" - twierdzi bp Farina.

Pierwsze prace modernizacyjne rozpoczęły się Apostolskiej Bibliotece Watykańskiej przed dwoma laty. Obecnie zostanie zamknięta ona dla publiczności od 14 lipca br. Odnowiony gmach zostanie otwarty najprawdopodobniej w 2010 r.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione