nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

RV/g

dodane 14.05.2007 07:16

Zakończyła się podróż Papieża do Brazylii

Obejmuję myślą nie tylko Brazylię, ale całą Amerykę Łacińską, kontynent nadziei – mówił w przemówieniu pożegnalnym Papież.

Po ceremonii pożegnania Boeing 777 włoskich linii Alitalia wystartował o godz. 20.55 czasu lokalnego w drogę do Rzymu. Po pokonaniu blisko 9500 tys. ma wylądować na rzymskim lotnisku Ciampino 14 maja ok. godz. 13. Stamtąd Ojciec Święty uda się bezpośrednio do swej letniej rezydencji w Castelgandolfo na odpoczynek.

VI podróż apostolska Benedykta XVI dobiegła końca. W pamięci Brazylijczyków pozostają niezapomniane spotkanie z młodzieżą na stadionie Pacaembu, kanonizacja św. Antoniego Galvão i spotkanie z ponad 400-osobowym episkopatem Brazylii w São Paulo. Także niezwykle serdeczna wizyta na resocjalizacyjnej "Farmie Nadziei" w Gauaratinguetá, różaniec z duchowieństwem w Aparecidzie oraz niedzielna liturgia i inauguracja obrad V Konferencji. Ziarno słowa zostało zasiane. Z pewnością będzie bezpośrednią inspiracją dla prac Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów zmierzających do określenia i wytyczenia najpilniejszych potrzeb. W tym względzie Kościół tego kontynentu nie tylko z Papieżem świętował, ale podjął konkretną refleksję, która może zaowocować lepszym duszpasterstwem, a co za tym idzie także umocnieniem w wierze.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione