nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

RV/g

dodane 14.05.2007 07:08

90. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

90. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie przypada 13 maja. W jubileuszowych uroczystościach bierze udział ponad pół miliona wiernych. Rano papieski wysłannik, kard. Angelo Sodano przewodniczył dziękczynnej Eucharystii. Zebranym w Fatimie pielgrzymom przekazał błogosławieństwo Benedykta XVI.

„Jak wiemy, Ojciec Święty jest w Brazylii, w innym wielkim sanktuarium maryjnym, mianowicie w Aparecidzie. Można więc powiedzieć, że z dwóch brzegów Atlantyku wznosi się modlitwa ku czci Matki Bożej. Maryja, pełniąc macierzyńską misję w Kościele, wzywa też swe dzieci, by gromadziły się wokół Chrystusa, naszego jedynego Zbawiciela. Zachęca nas również do słuchania pasterzy, których Bóg dał w swojej opatrzności Kościołowi" - powiedział kard. Sodano. Podkreślił, że prosił pielgrzymów o szczególną modlitwę za Europę, aby nie zapominała swych chrześcijańskich korzeni. "Papież mówi nieraz: „Wydaje się, że Europa pragnie odciąć się od historii przez powolną apostazję, zapieranie się wiary”. Usilnie modliliśmy się za Stary Kontynent, zawierzaliśmy go Bożej Opatrzności. Fatimska modlitwa była więc modlitwą za całą Europę” – powiedział kard. Sodano.

Wieczorem 12 maja w fatimskim sanktuarium odbyła się uroczysta modlitwa różańcowa. Ojciec Święty, mianując kard. Sodano swym wysłannikiem na jubileuszowe uroczystości, prosił go, by ukazał wiernym znaczenie modlitwy różańcowej oraz aktualność orędzia z Fatimy.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione