nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

PAP/k

dodane 10.05.2007 11:43

Matura z geografii i historii muzyki

Ok. 170 tys. tegorocznych maturzystów przystąpiło w czwartek rano do pisania egzaminu z geografii. Geografia jest najczęściej wybieranym przez maturzystów przedmiotem. Na drugim miejscu znalazła się wiedza o społeczeństwie (WOS), na trzecim biologia.

Chęć zdawania matury z geografii zadeklarowało 37 proc. tegorocznych maturzystów. Największą popularnością przedmiot ten cieszy się wśród uczniów techników - zdaje go aż 49 proc. z nich.

W liceach profilowanych i uzupełniających do egzaminu z geografii przystąpiło po 42 proc. maturzystów, w technikach uzupełniających - 40 proc., w liceach ogólnokształcących - 30 proc.

Pisemne egzaminy maturalne odbywają się przed i po południu - (rozpoczynają się o godzinie 9.00 i o 14.00). W turze popołudniowej przeprowadzane są egzaminy z przedmiotów rzadko wybieranych przez uczniów. W czwartek po południu ma miejsce egzamin z historii muzyki.

Zdawać go będzie 912 maturzystów, czyli ułamek procenta wszystkich abiturientów.

Największą popularnością historia muzyki cieszy się wśród maturzystów z liceów ogólnokształcących i szkół muzycznych.

Maturzyści zdają obowiązkowo trzy egzaminy pisemne: język polski, język obcy i wybrany przedmiot (lub przedmioty - maksymalnie trzy).

Muszą ponadto zdać dwa obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego - które przeprowadzane będą w szkołach przez pracujących w nich nauczycieli.

Maturę w całej Polsce zdaje w tym roku ponad 460 tys. uczniów. Część pisemna nowej matury rozpoczęła się w piątek 4 maja, potrwa do 23 maja. Równolegle do niej trwa sesja ustnych egzaminów maturalnych, która zakończy się 31 maja.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione