nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

KAI/g

dodane 07.05.2007 16:04

Sao Paulo gotowe na przyjęcie Benedykta XVI

"Sao Paulo jest gotowe na przyjęcie Benedykta XVI" - informuje w niedzielnym wydaniu dziennik "Diario de Sao Paulo". Gazeta przypomina, że papież przybędzie do miasta 9 maja i będzie przebywał w nim do 11 bm.

Według władz miasta i stanu koszty związane z przygotowaniem wizyty wyniosą ok. 2 mln dolarów, a suma jaką pozostawią w Sao Paulo pielgrzymi, którzy przybędą na spotkanie z Ojcem Świętym, powinna dojść do 30 mln.

Dziennik przypomina, że głównym celem wizyty Benedykta XVI jest otwarcie V Konferencji Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów w Aparecidzie i kanonizacja pierwszego brazylijskiego świętego Frei Galvao.

Innym ważnym elementem papieskiej wizyty w mieście będzie spotkanie z młodzieżą brazylijską.
Gazeta zaznacza, że to spotkanie ma wielkie znaczenie dla Kościoła i jego przyszłości, bo ma wskazać młodym właściwy kierunek życia. Młodzież brayzlijska potrzebuje wzorców życia.

Nad bezpieczeństwem papieskiej pielgrzymki będzie czuwać 17 tys. policjantów i 2 tys. pracowników służb ruchu drogowego.

W Aparecidzie 3 tys. dzieci szkolnych zaangażowało się w prace przygotowawcze do wizyty papieża. Przygotowują one 35 tys. chorągiewek, które będą rozdane wiernym uczestniczącym w papieskiej Mszy św. 13 maja. Ponadto w mieście rozwieszone zostanie 25 dużych plakatów z okazji pielgrzymki.

Podczas Mszy św. kanonizacyjnej w Sao Paulo 11 maja organizatorzy oczekują 1,5 miliona wiernych, natomiast na spotkaniu z młodzieżą dzień wcześniej na stadionie Paceambu, 35 tys. osób.

Dziennik "Folha de Sao Paulo" przypomina, że 97 proc. Brazylijczyków wierzy w Boga, pozostałe 2 proc. to osoby poszukujące, a 1 procent uważa się za niewierzących. W liczbie wierzących 64 proc. to katolicy, a 17 procent deklaruje się jako członkowie wspólnot zielonoświątkowych.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione