nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

KAI/k

dodane 07.05.2007 10:46

Św. Jacek pojedzie pociągiem

Specjalny pociąg o nazwie "Św. Jacek" uruchomi w związku ze spotkaniem młodych nad Jeziorem Lednickim PKP Intercity. 2 czerwca o godz. 3 nad ranem wyruszy on z Przemyśla, a zabierze do Lednogóry także młodzież z Jarosławia, Rzeszowa, Tarnowa, Krakowa, Katowic, Opola i Wrocławia. Bilety (w cenie 59 zł za przejazd w obie strony) będą dostępne w kasach Intercity w całej Polsce.

Właśnie tym pociągiem zostaną przewiezione na Lednicę relikwie św. Jacka z Krakowa i bł. Czesława z Wrocławia. W tym roku przypada 750-lecie śmierci św. Jacka. Życiorys tego świętego Jacka stał się inspiracją dla tegorocznego spotkania młodzieży nad Jeziorem Lednickim, które odbędzie się 2 czerwca.

Na Lednicę pojedzie też kursujący na trasie Kraków - Wadowice tzw. papieski pociąg.

Papieski pociąg wyruszy z krakowskiego dworca PKP 1 czerwca o godz. 23.00 a do stacji docelowej dotrze o 6.30 rano następnego dnia. Cena biletu na trasie z Krakowa do Lednogóry i z powrotem wynosi 54 zł.

Natomiast 2 czerwca papieski pociąg będzie kursował na trasie Poznań - Gniezno zatrzymując się na stacjach Pobiedziska i Lednogóra. Bilety na przejazd tym pociągiem będzie można kupić na dworcach w Poznaniu i Gnieźnie już od 10 maja. Każdy z uczestników przejazdu otrzyma ponadto bilet okolicznościowy upamiętniający podróż tym pociągiem.

Papieski pociąg jest darem polskich kolejarzy, upamiętniającym pontyfikat Jana Pawła II. Na co dzień, pociąg ten kursuje na trasie Kraków - Wadowice, odwiedzając po drodze: Łagiewniki i Kalwarię Zebrzydowską. Podczas przejazdu pasażerowie mogą oglądać w różnych wersjach językowych filmy dokumentalne z pielgrzymek Papieża Wojtyły.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione