nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

IAR/g

dodane 03.05.2007 15:14

Rocznica Konstytucji 3 Maja

Główne uroczystości Święta Trzeciego Maja odbyły się przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że nie zrezygnuje z walki o to, aby prawo było równe dla wszystkich.

Podkreślił, że jedną z zasad demokratycznego państwa jest to, iż nikt nie może odmawiać podporządkowania się prawu. Inną zasadą jest prawo obywateli do informacji - także o tym, co zdarzyło się w przeszłości.

Lech Kaczyński dodał, że sprawa reformy państwa, która była powodem uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, jest ciągle aktualna. Konstytucja była ukoronowaniem walki o reformę. Ustanowiony przez nią ustrój pozwoliłby na wzmocnienie Polski. Konstytucja miała jednak przeciwników, którzy - jak powiedział prezydent - źle rozumieli pojęcia wolności i dobra ojczyzny.

Po wygłoszeniu przemówienia Prezydent złożył na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza wieniec od narodu. Wieńce złożyli też przedstawiciele Sejmu, Senatu, rządu, instytucji centralnych, korpusu dyplomatycznego oraz policji i straży granicznej. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów. Później prezydent i jego małżonka przywitali się z zebranymi przy Grobie warszawiakami.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10