nasze media Mały Gość 04/2024

KAI/g

dodane 29.04.2007 14:10

Spotkanie niepełnosprawnych dzieci

W Piekoszowie k. Kielc odbyło się w sobotę integracyjne spotkanie dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. Od blisko dwudziestu lat organizuje je Rodzina Piekoszowska, lokalna grupa instruktorów rehabilitacji, terapeutów i rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Zadaniem instruktorów podczas spotkań integracyjnych jest nauczanie dzieci samodzielności - poruszania się po ulicy i pokonywania barier architektonicznych, dbania o higienę osobistą i spożywania posiłków. Warsztaty odbywają się w formie zabawy i konkursów oraz przy akompaniamencie muzyki.

Instruktorzy przyznają, że do takich zmian potrzebna jest współpraca rodziców, którzy często w sytuacji niepełnosprawności swoich dzieci bywają nadopiekuńczy. Dowiedzieli się o tym rodzice Dominiki Grzesik z Waśniowa k. Ostrowca Świętokrzyskiego. - Będzie musiała sobie poradzić w życiu, skończyć szkołę, zdobyć jakiś zawód. Tutaj ta prawda do nas dotarła - mówią rodzice Dominiki.

Organizatorem spotkań Rodziny Piekoszowskiej jest Katolickie Świętokrzyskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół "Nasz Dom", które dotarło w tym roku do kilkunastu rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi w okolicy. Chętni chcący uczestniczyć w warsztatach proszeni są o kontakt z Ewą Sałaj tel. 501 635 924 lub (041) 501 635 924.

« 1 »