nasze media MGN 10/2020

KAI/k

dodane 23.04.2007 09:20

Papieski tron z drewna z recyklingu

Tron, z którego będzie korzystał Benedykt XVI podczas swej wizyty w Aparecidzie w dniach 11-13 maja zostanie wykonany z drewna pozyskanego z rozbiórki domów w stanie São Paulo.

Ojciec Święty przyjedzie do brazylijskiego sanktuarium narodowego, aby otworzyć V Konferencję Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Tron będzie miał 160 cm wysokości i 85 cm szerokości. Benedykt XVI użyje go podczas modlitwy różańcowej 12 maja oraz podczas Mszy św. 13 maja.

Zarówno tron, jak też krzesła i klęczniki dla kardynałów będą miały konstrukcję wykonaną z dębu brazylijskiego, zaś ozdobione zostaną elementami czterech innych drzew brazylijskich: oleo de balsamo, pinho de riga, pereira i jacaranda.

Do wykonania tronu zostaną też użyte cylindry z drzewa pau-brasil, które dało nazwę całemu krajowi. Z kolei podpórki na ręce zostaną inkrustowane białymi nasionami jarina, które "przypominają o stworzeniu życia".

Mimo prostoty tronu, Ojciec Święty będzie miał pełny komfort. "Siedzenie, może wydawać się bardzo niewygodne, jednak będzie wyścielone pianką. Nie jest to tron stały, jest to tron na sytuację specjalną" - wyjaśnia projektantka.

Po zakończeniu uroczystości z udziałem Benedykta XVI tron trafi do muzeum przy sanktuarium, gdzie zostanie umieszczony obok tronu używanego przez Jana Pawła II w 1980 r.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione