nasze media MGN 10/2020

KAI/g

dodane 17.04.2007 14:58

Modlitwy w intencji zabitych na uniwersytecie

"Sercem jestem z rodzinami zabitych studentów" - powiedział bp Francis X. Di Lorenzo ordynariusz diecezji Richmond. Na terenie diecezji położony jest Blacksburg, gdzie w poniedziałek na terenie kampusu uniwersytetu Virginia Tech w strzelaninie zginęły 33 osoby, w tym zamachowiec, a 15 zostało rannych. Wczoraj wieczorem w kaplicy uniwersyteckiej odbyło się nabożeństwo w intencji ofiar.

"W tej chwili nikt nie może im pomóc, niezmiernym smutkiem przepełnia mnie myśl o tylu latach miłości, troski i starań rodziców tych młodych ludzi, latach zniweczonych jedną kulą" - powiedział hierarcha i dodał: "Tragedia weszła niejako do mojego domu, gdy dowiedzieliśmy się o strzelaninie, były ze mną m.in. dwie kobiety, których dzieci studiują na tej uczelni. Szczęśliwie, nie ma ich wśród ofiar".

Jak poinformowała Teresa Volante, odpowiadająca za duszpasterstwo katolickie w kampusie, uniwersytecka kaplica pozostaje otwarta "dla każdego, kto chciałby zatrzymać się na chwilę modlitwy".
Jedyna katolicka parafia w mieście Blackburg również otworzyła świątynię. Wystawiony został Najświętszy Sakrament. Wczoraj wieczorem odprawiono Mszę św. w intencji ofiar.

Wczorajsza tragedia była najkrwawszym wydarzeniem w historii amerykańskich uczelni. W 1966 r na Uniwersytecie Teksasu w Austin, zginęło w podobnych okolicznościach 16 osób.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione