nasze media MGN 10/2020

KAI/g

dodane 16.04.2007 22:22

Życzenia, koncert i tort dla Benedykta XVI

Wieczorem w Auli Pawła VI odbył się koncert Radiowej Orkiestry Symfonicznej ze Stuttgartu na cześć Bendykta XVI z okazji 80. rocznicy swoich urodzin.

Papież podziękował wszystkim organizatorom koncertu. Na zakończenie wystąpienia Benedykt XVI życzył wszystkim "aby wielkość i piękno muzyki mogły obdarzyć i was, drodzy przyjaciele, nowym i stałym natchnieniem do budowy świata miłości, solidarności i pokoju. Dlatego dla nas, tu przybyłych tego wieczoru do Watykanu oraz dla wszystkich, którzy łączą się z nami za pośrednictwem radia i telewizji, wypraszam stałej opieki Boga, tego Boga miłości, który pragnie nieustannie rozpalać w naszych sercach płomień dobra i podsycać go swoją Łaską. Niechaj On, Pan i Dawca nowego i ostatecznego życia, którego zwycięstwo obchodzimy radośnie w tym czasie Wielkanocy, błogosławi wam wszystkim!"

Po koncercie cukiernicy z okolic Salerno na południu Włoch wręczą Papieżowi 30 kilogramowy tort o smaku kawowo-czekoladowym, udekorowany cukrową kolumnadą z Placu św. Piotra.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione