nasze media MGN 10/2020

KAI/g

dodane 12.04.2007 21:46

Mistrzostwa Polski księży w tenisie stołowym

W Zamościu trwają od 11 kwietnia, XVII Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym. W zawodach uczestniczy 38 kapłanów z 12 diecezji i 1 przedstawiciel zakonu ojców redemptorystów. Dzisiaj, po Mszy św. w katedrze zamojskiej, sprawowanej przez bp. Wacława Depo, nastąpiło uroczyste otwarcie mistrzostw.

W ramach mistrzostw odbyły się już rozgrywki drużynowe, właśnie trwa turniej open, zaplanowano jeszcze zmagania indywidualne. Zwycięzcy zawodów, rozgrywanych w zamojskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, będą znani jutro, 13 kwietnia, po południu. Atmosfera mistrzostw jest gorąca i serdeczna, zawody oglądają zamojscy uczniowie, przychodzą też całe rodziny. Kibice zagrzewają zawodników do walki.

Wśród faworytów są zwycięzcy turnieju z lat ubiegłych, m.in. ks. Stanisław Kryszczuk z archidiecezji lubelskiej, ks. Jerzy Ossoliński z Sanoka. Honoru gospodarzy broni siedmiu kapłanów, wśród nich najbardziej utytułowani - ks. Andrzej Łuszcz i ks. Tomasz Winogrodzki, zdobywcy srebrnego medalu w turnieju drużynowym na poprzednich mistrzostwach w Bydgoszczy.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione