nasze media Mały Gość 04/2024

Radio Watykańskie/g

dodane 09.04.2007 16:20

Święta w Australii

Wszystkie chrześcijańskie wyznania w Australii odnotowały w tym roku znaczny wzrost liczby wiernych, uczestniczących w wielkanocnych liturgiach, podaj Radio Watykańskie. Wypełnione po brzegi kościoły w Niedzielę Zmartwychwstania wskazywały na pogłębiający się duchowy głód Australijczyków oraz na ich powroty do chrześcijańskich korzeni.

Prasa w Poniedziałek Wielkanocny relacjonując wielkanocne uroczystości, cytuje świąteczne przesłania biskupów katolickich, anglikańskich, prawosławnych oraz liderów zjednoczonych wspólnot protestanckich. Sprawozdawcy odnotowują, że wszyscy przedstawiciele chrześcijańskich wyznań głosili nadzieję, jaką współczesnemu mieszkańcowi antypodów oferuje Chrystus i Jego zmartwychwstanie.

8 kwietnia w Melbourne, ponad 300 osób z różnych chrześcijańskich wyznań wzięło także udział w tradycyjnym wielkanocnym marszu ulicami miasta. Zaś na północy, w stanie Queensland, ponad 40 tys. ludzi przybyło na koncert rocku, popu i bluesa, którym w zrozumiały dla młodzieży sposób głoszono ewangeliczne przesłanie. Organizatorzy tego popularnego wielkanocnego koncertu, wolnego od alkoholu i narkotyków, podkreślają jego znaczenie i podnoszące na duchu wartości.

Arcybiskup Perth, Barry Hicky, przypominał katolikom, że Chrystus jest światłem dla świata i że podążanie za Nim czyni każdego z nich świecą, latarnią i promieniem światła w otaczających nas ciemnościach

« 1 »