nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

dziennik.pl/g

dodane 08.04.2007 21:06

Słaby występ Kubicy

Miałem dziś na trasie chyba wszystkie możliwe problemy. Od kłopotów ze skrzynią biegów do przebicia opony. Lepiej, żebym jak najszybciej zapomniał o tym wyścigu - podsumował Grand Prix Malezji Robert Kubica. Jedyny Polak w Formule 1 zajął na torze w Sepang ostatnie miejsce, bo znowu nawalił jego bolid.

Kubica dostrzega jednak pozytywne strony wyścigu w Malezji. "Pokazaliśmy, że kiedy samochód pracuje jak należy, jesteśmy szybcy" - twierdzi Kubica. I dodaje, że jest rozczarowany postawą swojego pojazdu. "W dwóch pierwszych wyścigach tego sezonu mój bolid nie pracował. Jestem tym zawiedziony, bo tempo podczas testów było bardzo dobre" - dodał Polak.

"W kwalifikacjach tempo było jeszcze dobre, ale w wyścigu nic już nie działało jak trzeba. Moim głównym problemem był brak stabilności podczas hamowania" - tłumaczy zawodnik BMW-Sauber. To przez to popełniłem wielu błędów: blokowałem koła, wypadałem z zakrętów, a zatrzymanie bolidu było wręcz niemożliwe. Na dodatek nie mieliśmy komunikacji przez radio" - wylicza polski kierowca.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione