nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 08.04.2007 20:59

Ekstraliga żużlowa w telewizji

Polsat będzie pokazywał spotkania Ekstraligi żużlowej na swoich kanałach. Polsat za grosze (1000 złotych) kupił prawa do transmisji dwa lata temu, kiedy nikt nie chciał pokazywać żużlowej Ekstraligi. Z Polskim Związkiem Motorowym podpisał trzyletnią umowę. W ciągu dwóch sezonów zainwestował w "czarny sport" aż 5 mln złotych i stworzył wspaniałą otoczkę wokół polskiej ligi, do której zaczęły płynąć grube pieniądze od sponsorów.

Rozgrywki od obecnego sezonu przejęła Ekstraliga Żużlowa SA, która chce wykorzystać popularność żużla. Zainteresowana transmisjami jest TVP. Obie strony rozpoczęły negocjacje, ale na przeszkodzie stoi jednak umowa z Polsatem, który nie zamierza się łatwo poddać. "Respektujemy przepisy umowy, która w naszym mniemaniu nadal obowiązuje" - powiedział sekretarz redakcji Polsat Sport, Paweł Wójcik

TVP chciała wysłać wozy transmisyjne na pierwszy mecz sezonu ZKŻ Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz, ale w końcu zrezygnowała. Spotkanie pokazał Polsat Sport. "Wszystko z myślą o kibicach, którzy mogliby po prostu czuć się oszukani" - dodał Wójcik.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione