nasze media MGN 10/2020

KAI

dodane 07.04.2007 18:56

Droga Krzyżowa w Brazylii

Miliony osób uczestniczyło w nabożeństwach Drogi Krzyżowej celebrowanych na ulicach miast Brazylii. W samym narodowym sanktuarium maryjnym w Aparecida modliło się w sumie 27 tys. wiernych. Tam Droga Krzyżowa połączona była z misterium Męki Pańskiej.

W Apericida głównemu wielkopiątkowemu nabożeństwu przewodniczył miejscowy arcybiskup, Raymundo Damasceno Assis. W sanktuarium odbyło się w sumie kilka nabożeństw Drogi Krzyżowej. Pierwsze, w którym wzięło udział ok. 2 tys. osób, odbyło się już o godzinie 5 rano, natomiast na kolejnym, cztery godziny później, było już ok. 10 tys. wiernych.

W Sao Paulo bezdomni zorganizowali własną Drogę Krzyżową, którą odprawili na ulicach centrum miasta. W rozważaniu męki i śmierci Jezusa wzięło udział ok. 100 osób. Modlitwą, śpiewem prosili o lepsze życie i większe miłosierdzie ze strony mieszkańców miasta. Procesji przewodniczył ks. Julio Lancelotti, z duszpasterstwa bezdomnych. W trakcie modlitwy bezdomni przypomnieli nazwiska kolegów zamordowanych 3 lata temu.

W Sabara w stanie Minas Gerais nabożeństwo rozpoczęło się przed świtem. O godz. 4 rano wierni zgromadzili się w kościele Matki Bożej Różańcowej. Podczas procesji ulicami miasta rozważano m.in. cierpienie z jakim Matka Boża zmagała się podczas męki swojego Syna. Wielu wiernych przemierzyło trasę boso, ofiarując cierpienie jako przebłaganie za swoje grzechy.

W Rio de Janeiro po zakończeniu popołudniowej liturgii Wielkiego Piątku kardynał Eusebio Oscar Scheid przewodniczył procesji, podczas której wierni nieśli figurę zmarłego Chrystusa i Matki Bożej Bolesnej. Sam arcybiskup Rio de Janeiro niósł relikwie Krzyża Świętego. Na zakończenie Drogi Krzyżowej koło katedry odbyło się misterium Męki Pańskiej, które od 5 lat organizuje wspólnota Shalom. Uczestniczyło w nim w sumie 110 artystów.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione