nasze media MGN 10/2020

KAI/k

dodane 03.04.2007 11:21

100 mln chrześcijan zginęło za wiarę

W ciągu ostatniego wieku ponad 100 mln chrześcijan zginęło męczeńską śmiercią za wiarę. To więcej niż we wszystkich innych wiekach. Ich nieznane historie znalazły się w książce "Wiara i krew. Wielka księga męczenników XX wieku", Jamesa i Marti Hefley. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa M.

Autorzy zwracają uwagę, że niektóre z opowieści o męczennikach są powszechnie znane, np. historia o. Maksymiliana Kolbego czy ks. Jerzego Popiełuszki, jednak o wielu rzadko się mówi, chociaż są podobnie dramatyczne i poruszające. (...) Dlatego podjęli się zebrania opisów i świadectw o śmierci chrześcijan, którzy ginęli z powodu wiary na całym świecie. (...)

Historie męczenników ułożone są w porządku geograficznym. Autorzy pominęli Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię i Nową Zelandię, choć w tych krajach także ginęli chrześcijanie za wiarę. Książka zawiera kilka opisów męczeństwa w krajach zachodniej Europy z czasów okupacji nazistowskiej. Znajdujący się na końcu spis treści pozwala odnaleźć dany kraj

"Wiara i krew. Wielka księga męczenników XX wieku", James C. Hefley i Marti Hefley, Wydawnictwo M, Kraków 2007.« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione