nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

PAP/k

dodane 30.03.2007 09:55

Internet w Amazonii

Brazylia ogłosiła w czwartek, że poprzez łącza satelitarne doprowadzi darmowy internet do Amazonii, by mieszkające tam plemiona mogły wykorzystać go do walki z nielegalnym wyrębem lasów równikowych.

O zamiarach tych powiadomiła minister ds. ochrony środowiska Brazylii Marina Silva de Lima.

Rządowy plan zakłada dostarczenie internetu do 150 niewielkich społeczności z Amazonii. Komputery zapewnić powinny władze regionalne i lokalne.(...)

Mieszkaniec stanu Acre na Nizinie Amazonki, cytowany przez agencję Reutera opowiada, że właśnie dzięki internetowi ludzie z jego wioski mogli szybko rozesłać informację o nielegalnym wyrębie drzew prowadzonym w ich okolicy i sprowadzić policję.

Na terenach Amazonii znajduje się 30 proc. światowych gatunków zwierząt i roślin. Lasy deszczowe są jednak niszczone poprzez nielegalny wyrąb i niszczenie dżungli pod pola uprawne. Rząd Brazylii usiłuje ograniczyć ten proceder, m.in. poprzez prowadzony monitoring satelitarny tych obszarów.

Uważa się, że w Amazonii żyją nadal zupełnie izolowane od świata plemiona, które dotąd nie miały kontaktu ze współczesną cywilizacją.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione