nasze media Mały Gość 04/2024

dziennik.pl/g

dodane 24.03.2007 15:08

Wyleczona dzięki papieżowi

Zakonnica z Francji została wyleczona z choroby Parkinsona dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II. Taką informację oficjalnie miał wczoraj podać trybunał diecezjalny badający tajemnicę uzdrowienia siostry - pisze DZIENNIK.

Badanie przypadku francuskiej zakonnicy trwało ponad rok. Tajemnicę jej nagłego powrotu do zdrowia sprawdzali lekarze i teologowie. Nieoficjalnie wiadomo, że uznali, iż ustąpienia choroby nie da się wytłumaczyć racjonalnie. A to oznacza, że zdarzył się cud. Cud, który sprawił zmarły papież Jan Paweł II, bo to jego prosiła o zdrowie zarówno sama zakonnica, jak i całe jej zgromadzenie.

"To bardzo ważne wydarzenie" - tłumaczy ks. Robert Nęcek, rzecznik krakowskiej kurii. "Uznanie cudu pozwala mówić o świętości naszego papieża" - dodaje.

Szczegóły cudownego uzdrowienia pozostaną tajemnicą. Biskup francuskiej diecezji, w której mieszka uleczona zakonnica, nie chce ujawnić jej nazwiska i miejsca pobytu. Wiadomo o niej tylko, że ma około 40 lat i po ustąpieniu choroby powróciła do pracy w szpitalu dziecięcym. "Z tego, co wiem, ona od początku zastrzegała sobie anonimowość" - zdradza ks. Nęcek. "Gdyby się ujawniła, musiałaby dzień w dzień organizować konferencje prasowe i przyjmować pielgrzymki wiernych".

« 1 »