nasze media MGN 06/2021

KAI/g

dodane 22.03.2007 15:40

200 tys. chusteczek w Lednicy

Dwieście tysięcy białych chusteczek, symbolizujących tę, której w ostatnich latach życia używał schorowany Jan Paweł II, przygotują organizatorzy dla uczestników zaplanowanego na 2 czerwca ogólnopolskiego spotkania młodzieży na Lednicy.

Na każdej wyszyty będzie w rogu żółtą nicią monogram "JPII", a niebieską nicią - ryba, znak pierwszych chrześcijan i symbol organizowanych od dziesięciu lat przez dominikanina ojca Jana Górę lednickich zlotów.

"Ta chusteczka to symbol walki Ojca Świętego ze swoją słabością i cierpieniem, to znak siły i zwycięstwa, które chcemy przekazać symbolicznie młodym ludziom" - powiedziała Ewa Henclewska z Duszpasterstwa Akademickiego Ojców Dominikanów w Poznaniu.

Najbliższe modlitewne spotkanie pod Bramą-Rybą poświęcone zostanie świętemu Jackowi z okazji przypadającej w tym roku 750. rocznicy jego śmierci. Hasłem zlotu będą słowa: "Poślij mnie".

W dniu spotkania z Przemyśla do stacji Lednogóra w pobliżu Lednicy przybędzie specjalny "Pociąg świętego Jacka", którym przyjedzie część uczestników zlotu. Pociąg zatrzyma się m.in. w Krakowie skąd z bazyliki Świętej Trójcy dominkanie zabiorą specjalnie na Lednicę relikwie świętego Jacka.


« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione