nasze media Mały Gość 04/2024

KAI/k

dodane 27.02.2007 10:41

Skarbonka nie tylko dla dzieci

Caritas diecezji tarnowskiej apeluje do rodziców, aby włączyli się w wielkopostną akcję prowadzoną przez dzieci i młodzież.

Do szkół trafiło ponad 40 tys. wielkopostnych skarbonek Caritas. W Tarnowie katecheci zachęcają, aby w ten sposób jałmużnę składały całe rodziny.

Po specjalnych katechezach dzieci i młodzież otrzymały tekturowe skarbonki i aż do Wielkanocy będą wrzucać do nich oszczędności uzyskane dzięki różnym drobnym wyrzeczeniom. - Wystarczy zrezygnować z zakupu słodyczy czy zabawek - tłumaczy w rozmowie z KAI ks. Ryszard Podstołowicz, zastępca dyrektora Caritas diecezji tarnowskiej.

Dodaje, że akcja jest skierowana przede wszystkim do dzieci, ale powinny się włączyć w nią całe rodziny - również rodzice czy dziadkowie.

Ksiądz Ryszarda przypomina, że prawdziwy sens postu widać dopiero wtedy, kiedy to, czego sobie odmawiamy, służy dla dobra kogoś innego.

Wielkopostna skarbonka Caritas to jedno z wielu przedsięwzięć realizowanych w diecezji tarnowskiej. W parafiach rozprowadzane są też wielkanocne baranki cukrowe i paschaliki.

« 1 »