nasze media MGN 05/2024

KAI

dodane 27.02.2007 09:30

Patrzeć na Ukryżowanego

Wstępujemy w czas Wielkiego Postu ze wzrokiem utkwionym w bok Jezusa - powiedział Benedykt XVI podczas niedzielnego rozważania przed południową modlitwą Anioł Pański. Do Polaków powiedział: "Niech to spojrzenie budzi w nas pragnienie modlitwy, nawrócenia i pokuty, wszak przed obliczem Najświętszego Boga nikt nie jest bez winy".(...)

Papież zachęcał, by wstępować w czas Wielkiego Postu ze "wzrokiem" utkwionym w bok Jezusa, bo "tylko kierując wzrok na Jezusa umierającego za nas na krzyżu, możemy poznać i kontemplować tę podstawową prawdę, że Bóg jest miłością".

Patrząc na Ukrzyżowanego możemy także zrozumieć czym jest grzech i jak wielkie jest Boże miłosierdzie. "Patrząc na Jezusa czujmy się tak, jak gdyby On jednocześnie patrzył na nas" - zachęcał Benedykt XVI dodając, że jest to źródło, z którego płynie duchowa energia do budowania pokoju i szczęścia, którego wszyscy nieustannie poszukujemy.

Benedykt XVI prosił Maryję o to, by prowadziła wszystkich wiernych drogą Wielkiego Postu i pomogła "porzucić to wszystko, co odwodzi od słuchania Chrystusa". Jej także zawierzył tydzień rekolekcji wielkopostnych głoszonych dla Kurii Rzymskiej i samego Papieża, które rozpoczną się dziś po południu w Watykanie. Ojciec Święty prosił jednocześnie wszystkich wiernych o towarzyszenie tym rekolekcjom w modlitwie i zapewnił o tym, że "odwzajemni się chętnie w skupieniu medytacji, wzywając Bożej mocy dla każdego", dla rodzin i wspólnot.(...)

« 1 »