nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

PAP/k

dodane 23.02.2007 16:51

Pseudokibice w sądzie

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczęło się postępowanie dowodowe w procesie pseudokibiców oskarżonych o udział w bójce.

W czerwcu 2006 roku doszło do starcia kilkudziesięciu osób, z których pięć doznało obrażeń.
Oskarżonych jest 18 młodych białostoczan, ale wcześniej sprawa ośmiu została wyłączona do rozstrzygnięcia przez inny skład sędziowski, bo chcieli dobrowolnie poddać się karze. Wyroki w ich sprawie już zapadły.

Do bijatyki z udziałem zwaśnionych grup pseudokibiców białostockiej drużyny doszło 3 czerwca 2006 roku przy stadionie, przed meczem Jagiellonii z łódzkim Widzewem. Uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób.

Jeden z oskarżonych przyznał, że należy do grupy pseudokibicowskiej Jagiellonii Białystok zwanej „pretorianami”. Jak mówił, poszedł na mecz z kolegą, a przed stadionem doszło do ataku ze strony innej grupy pseudokibicowskiej – skinów. Jego zdaniem, napastników było 20-30, mieli kije, noże. (...)

Pięć osób zostało rannych, w tym trzy miały obrażenia od noża (jedna bardzo poważne). Część chuliganów uczestniczących w bójce zatrzymano na miejscu, innych – po pościgu z użyciem policyjnego śmigłowca, kolejnych zatrzymań dokonywano aż do września. Przy tych ostatnich pomogły policji i prokuraturze nagrania telewizyjne z miejsca zajścia. Tuż po bójce policjanci zabezpieczyli siedem metalowych rurek, pięć noży i trzy siekiery.(...)

Konflikt między grupami pseudokibiców białostockiej Jagiellonii trwa od dłuższego czasu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione