nasze media Mały Gość 04/2024

KAI

dodane 19.02.2007 09:21

Perkusista rekolekcjonista

Jan Budziaszek, perkusista słynnego przed laty zespołu "Skaldowie", wygłosił w Rosji cykl rekolekcji. Muzyk spotkał się z rosyjskimi katolikami, prawosławnymi i protestantami.

Szczególnie duże zainteresowanie wzbudził cykl rekolekcji różańcowych, które Budziaszek wygłosił w moskiewskiej katedrze Niepokalanego Poczęcia. Natomiast w Kazaniu perkusista "Skaldów" wygłosił konferencję i poprowadził rozważania różańcowe w katolickiej parafii Świętego Krzyża oraz spotkał się z protestancką wspólnotą "Kamień Węgielny". Modlił się również w odbudowywanej cerkwi Matki Bożej Kazańskiej przed ikoną zwróconą rosyjskiemu prawosławiu dwa lata temu przez papieża Jana Pawła II.

Oprócz spotkań modlitewnych Budziaszek uczestniczył w audycji prawosławnego radia "Sofia" oraz udzielił wywiadu redakcji znanego rosyjskiego periodyku "Kontynent".

Artysta odwiedził w Moskwie siostry Matki Teresy z Kalkuty opiekujące się dziećmi niepełnosprawnymi i osobami uzależnionymi od alkoholu. W szkole "Arka", prowadzonej według programu edukacyjnego zainspirowanego ideami Jeana Vaniera, do której uczęszczają dzieci niepełnosprawne razem z dziećmi zdrowymi, Budziaszek przeprowadził lekcję gry na instrumentach perkusyjnych.

« 1 »