nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

KAI/k

dodane 29.01.2007 09:41

Znany watykanista o książce 'Świadectwo'

Ta książka to świadectwo, które jest dawane sercem i uczuciem - powiedział o najnowszej książce kard. Stanisława Dziwisza "Świadectwo", Gianfranco Svidercoschi - znany watykanista i autor pytań do metropolity krakowskiego.(...)

Svidercoschi wspominał, że książka powstawała w czasie spotkań z metropolitą krakowskim w Rzymie i Krakowie, licznych rozmów telefonicznych i wymienianej korespondencji.

- Jan Paweł II był człowiekiem zakochanym w Bogu, każdego dnia nawiązywał z Nim kontakt. Ta duchowość odbijała się we wszystkich jego poczynaniach - mówił watykanista.(...) - Poprzez swoją wiarę papież był wolny i tę wolność zaniósł na cały świat. Uwolnił młodzież od obawy bycia chrześcijanami. (...)

Kard. Dziwisz stwierdził, że napisał książkę, gdyż jest na nią wielkie duchowe zapotrzebowanie. - Ludzie nie chcą zapomnieć Jana Pawła II, pragną jeszcze bardziej go zgłębić. Niech ta książka będzie świadectwem o Słudze Bożym Janie Pawle II - powiedział.

Kardynał wyznał, że często słyszał jak mówiono o nim samym: "Cień". - Tak, byłem "cieniem ojca". To tytuł, który odpowiada rzeczywistości, zaszczyt, przywilej i łaska. Ale z cienia czasem lepiej wszystko widać - dodał.

Polska prezentacja książki "Świadectwo" odbyła się w sobotę 27 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, gdzie w 1957 roku po raz pierwszy kleryk Stanisław Dziwisz zetknął się z wykładowcą teologii moralnej ks. Karolem Wojtyłą.

« 1 »