nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

KAI/k

dodane 25.01.2007 15:22

Dla pojednania najważniejsza jest modlitwa

W ekumenizmie najważniejsza jest wspólna modlitwa chrześcijan - powiedział Benedykt XVI. Swoją katechezę papież poświęcił kończącemu się w czwartek Tygodniowi Powszechnych Modlitw o Jedność Chrześcijan. (...)

Papież przedstawił także kronikę najważniejszych wydarzeń ekumenicznych w 2006 r. Za najważniejsze z nich Ojciec Święty uznał m.in. spotkanie z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I w Turcji, wizytę w Watykanie delegacji Greckiego Kościoła Prawosławnego z arcybiskupem Aten, Chrystodulosem. Przypomniał audiencje dla delegacji Światowego Aliansu Kościołów Reformowanych, prymasa Wspólnoty Anglikańskiej, Luterańskiego Kościoła Finlandii czy Światowego Związku Baptystycznego.

Ojciec Święty zwracając się do Polaków powiedział: "Witam obecnych tu Polaków. W Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan wspominamy wezwanie Pana Jezusa: - Aby byli jedno. Modlitwa o dar tej jedności jest równocześnie zachętą do przekonania innych do dialogu i wspólnego poszukiwania prawdy, do pielęgnowania bratniej miłości. Przekażcie moje pozdrowienie waszym bliskim. Niech Bóg wam błogosławi!"

« 1 »