nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

KAI

dodane 11.01.2007 09:54

Światowy Dzień Młodzieży w Sydney

Znany jest już orientacyjny koszt udziału w XXIII Światowych Dniach Młodzieży w lipcu 2008 r. w Sydney. Wyniesie on ponad 7 tys. zł.

Ponieważ Polska według oficjalnych wskaźników Banku Światowego, należy już do krajów o średnio wysokim poziomie dochodu na jednego mieszkańca, znalazła się w pierwszej grupie krajów, której nie przysługują zniżki.

Polska młodzież będzie musiała zapłacić za pobyt na tygodniowym spotkaniu 395 dolarów australijskich, czyli ponad 900 zł oraz ponad 6 tys. zł za bilet lotniczy w obie strony.

- Przewidujemy, że z Polski na ŚDM do Sydney może lecieć ok. tysiąca osób - powiedział KAI ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. - Przy tej liczbie uczestników udało nam się znaleźć ofertę przelotu za 6100 zł. Będziemy jeszcze szukać tańszych ofert, ale nie wiem, czy jest to realne - dodał.

Ks. Suchodolski zaznaczył, że dodatkowo istnieje możliwość wykupienia kilkudniowej wycieczki po Australii. Wówczas koszt pobytu wyniósłby nawet 9 tys. zł. Bez wycieczki całkowity koszt powinien zamknąć się w ponad 7 tys. zł.

Uczestnicy ŚDM będą mieli do wyboru trzy opcje pakietów: A, B lub C. Pakiet A - z zakwaterowaniem oraz pełnym wyżywieniem - kosztować będzie 395 AUD, pakiet B - bez zakwaterowania i niepełnym wyżywieniem - 335 AUD oraz pakiet C - bez zakwaterowania i jedynie z trzema posiłkami w trakcie całego tygodnia - 175 AUD. Każdy uczestnik obok tej kwoty zobowiązany będzie zapłacić jeszcze - tak jak to jest w zwyczaju Światowych Dni Młodzieży - kwotę 10 euro na fundusz solidarnościowy. Wizy dla pielgrzymów będą bezpłatne.

Zgłoszenia grup polskich pielgrzymów będzie można dokonywać już za kilka tygodni w Krajowym Biurze Organizacyjnym ŚDM (adres strony: www.sdm.org.pl). Uruchomienie właściwego systemu rejestracji grup planowane jest na lipiec 2007.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM rozesłało już do wszystkich diecezji pierwszą część materiałów formacyjnych, zawierających przygotowania duchowe do XXIII ŚDM w Sydney.

« 1 »